درسی از عمران!!!

عمران یادم داد... با قراردادن  آجر ...  گچ... سیمان... با بی ارزش ترین چیزها می توان عمارتی آفرید... عمارتی که با هیچ بادی.... با هیچ طوفانی... از جا برنخیزد.... و چه زیباست حس  اتحاد... با کمترین اندوخته ها در کنارهم!!!

عمران یادم داد... اسکلت را با تمام اتصالات محکم بسازم.... بتن را با همه ی سنگ دانه ها و سیمان و آب در کنارهم خوب عمل بیاورم.... و چه زیباست حس ساختن زندگی محکم که با خیالی آسوده در آن به جلو روم رو به سوی موفقیت!!!

عمران یادم داد.... آبادانی را... ساختن سرپناه را.... تا گرما و سرما هیچ کس و هیچ چیز رو به زوال نرود... و چه زیباست حس فداکاری و هدیه کردن... و عرقی که برای آرامش هم نوعی از سر رویم سرازیر شود!!!

عمران یادم داد.... از همان آغازین چاله ای که پی ساختمان است شروعی محکم و پراعتماد را... تا آنگاه که به اوج میرسم بازهم استقامت و بلندی را درکنار هم تجربه کنم... و چه زیباست حس آغازی چنین هدفمند... آغاز و شروعی محکم با گامهایی هرچند کوچک اما مطمئن در زندگی!!!

عمران یادم داد.... همیشه ذره ذره... با بی ارزش ترین مصالح به اوج بام رسیدن را... و بازهم بالا و بالارفتن با آجری بر فراز آجری دیگر را... و چه زیباست حس و احساس  قدرت آدمیت و مردانگی خود با امید به تک تک  داشته ها!!!

آری عمران یعنی ساختن درست مثل نوشتن... با خلق واژه هایی از جنس احساس زیر نبض خوش احساس انگشتان دستانم.... یا علیییییییییییییییییی!!

/ 6 نظر / 16 بازدید
afshin

[گل] 10 اردیبهشت روز شاخاب همیشه پارس گرامی [گل] روز 10 ارديبهشت ساعت 4 پس از نيمروز همه با هم براي سه جزيره ايراني ابوموسي , تنب بزرگ و تنب کوچک مقابل سفارت امارات ميرويم و از سرزمينمان دفاع ميکنيم . آدرس .. تهران , خيابان ظفر , حالا همش تو سر هم بزنيم , شعر عاشقانه بنويسيم , چت کنيم و ... خاک کشورمان را در خواب خرگوشي ما ميبرند شرم آوره .

ترانه

سلام چه متن زیبایی مثل همیشه چه تعبیر شاعرانه ای از عمران و ساختن درست می فرمایید واقعا با تلاش وهمت و علاقه میشه از بی ارزشترین ها گرانبهاترین رو ساخت [لبخند]

گیتی

[لبخند] و چقدر زیبا و شاعرانه واژه های سخت و ثقیل مهندسی رو با احساساتی پاک و لطیف در آمیختی... بهت تبریک میگم استعدادی رو که خداوند در وجودت نهاده... مطمئنم که روح زندگیت هم همچون روح واژگانت همیشه زیبا و لطیف و شاعرانه خواهد بود زندگیت همیشه سبز و لحظاتت پر از آرامش[گل]

pegah

omran bude ama zendegi yadet dadehaaa

تینا

جالب نوشتی . [گل]